środa, 12 lipca 2017

Beata Majewska - "Bilet do szczęścia"

"Bilet do szczęścia"

Autor: Beata Majewska
Wydawnictwo: Książnica
Liczba stron: 288
_______________________________________
Beata Majewska, znana jako Augusta Docher to kobieta w każdej postaci. Córka, żona, matka, księgowa, manicurzystka, kura domowa, pisarka. Spod jej rąk wypłynął cykl "Wędrowcy", a także "Anatomia uległości". Teraz atakuje rynek czytelniczy swoją prawdziwą 'ja' i pełną humoru książką "Konkurs na żonę" i jej kontynuacją.
Po tym, jak Łucja dowiaduje się, że pojawiła się w życiu Hugo tylko dla spadku, czuje, że musi to zakończyć. Chce wrócić w rodzinne strony. W drodze jednak jest dziecko, a przecież nie może wychowywać się bez ojca. Postanawia zostać z mężczyzną przez pół roku. Dla Hugo jest to szansa na odzyskanie Łucji. Dopiero gdy poczuł, że ją stracił, zrozumiał, że naprawdę ją kocha. Czy Łucja da mu drugą szansę?

"Gdy żyjesz z kłamcą, on idzie za twoimi plecami, a ty ciągle spoglądasz przez ramię. Tak się obracasz i obracasz, aż w końcu potkniesz się i upadniesz."
Powyższe słowa oczywiście pochodzą z ust babki Łucji. Uwielbiam tą postać! Książka w porównaniu z pierwszą częścią jest mniej zabawna i niektóre zwroty akcji wydają się być tylko po to, by zwiększyć objętość treści. Tak czy siak, "Bilet do szczęścia" to bardzo przyjemna i ciepła lektura, po którą z chęcią się sięga. Zachowanie bohaterów nie było wymuszone, wszystko toczyło się wyznaczonymi torami. Bardzo mi się podobała ta część. Bardzo polecam duologię Beaty Majewskiej!

Moja ocena: 8/10

------------------------------------------------------------------------------------

  Za możliwość przeczytania i egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Publicat!

2 komentarze:

  1. Zaciekawiłaś mnie postacią babci. Lubię takie wszystkowiedzące wyrocznie, które mają mnóstwo dobrych rad i swoje własne tajemnice.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zachęcam do przeczytania :) Babcia jest super!

      Usuń