piątek, 30 czerwca 2017

Magda Stachula - "Trzecia"

"Trzecia"

Autor: Magda Stachula
Wydawnictwo: Znak Litera Nova
Liczba stron: 368
PREMIERA 5 LIPCA 2017
_______________________________________
Magda Stachula to polska autorka thrillerów psychologicznych. Swoją debiutancką powieść - "Idealną" - wydała w 2016 roku. Szybko stała się bestsellerem, który został przetłumaczony na język czeski. Ma męża i dwójkę dzieci, mieszka w Krakowie i nie traci ręki do pisania. Tym razem uderza "Trzecią".

Eliza Orlicka jest dwudziestoośmioletnią terapeutką w krakowskiej kamienicy, którą dzieli wraz z dietetyczką. Niedawno rozstała się z partnerem, którego nakryła w łóżku z inną. Zdesperowana chciałaby mieć przy sobie kogoś bliskiego, opiekuńczego, kogoś, przy kim czułaby się bezpiecznie. Zwłaszcza teraz, gdy od kilku dni nie odpuszcza jej przeczucie, że jest śledzona. Zaczęło się od niewinnego obserwowania, rozwijało się tajemniczym głosem w mieszkaniu, który groził śmiercią. Gdy poznaje nieziemsko przystojnego Borysa, zakochuje się w nim bez pamięci. Potrzebując oparcia, zamieszkuje z nim. Jednak tajemniczy prześladowca jej nie opuszcza i z każdym dniem staje się coraz gorzej.

Lilianna Skalska to dorosła kobieta, która dwa lata wcześniej zostawiła nudnego, przewidywalnego męża dla pełnego werwy dwudziestoparolatka, którego poznała na samotnych zagranicznych wakacjach. Los jednak im nie sprzyja i szybko się rozstają. Seks to nie wszystko, a skrywane tajemnice potrafią zrujnować nawet najsilniejszy związek. Mimo upływu czasu kobieta nie potrafi zapomnieć o swoim kochanku, a jej miłość staje się obsesyjna. Za każdą cenę pragnie odnaleźć ukochanego i go odzyskać.

Anton aka Borys, Maxim to Rosjanin z polskimi korzeniami. Ucieka przed narkotykową mafią. Nie jest bezpieczny w żadnym miejscu na Ziemi. Kobiety tracą dla niego głowę, ale on nie potrafi zagrzać na długo jednego miejsca. Ale to nie wszystko... Jego podryw jest przemyślany i dopracowany na każdym kroku, a obiekty westchnień nie są przypadkowe.

Co łączy wszystkich trzech bohaterów? Jakie niebezpieczeństwo grozi Elizie i jaką rolę w jej życiu pełnią Lilianna i Anton?

"Każdy skrywa jakąś tajemnicę, bez wyjątku, wszyscy mamy coś na sumieniu."

Od jakiegoś czasu mam smak na thrillery. Najchętniej połykałabym jeden za drugim, zwłaszcza takie, które zmywają sen z powiek. "Trzecia" zdecydowanie do nich należy. Spędziłam z nią upojną noc i miły poranek. Profil bohaterów jest świetnie wykreowany. Każda cecha, problem, historia. Fabuła intryguje od samego początku i pochłania z każdą stroną coraz głębiej. Czyta się ją błyskawicznie, nie pozwala czytelnikowi, by ten ją odłożył. Narrację prowadzi trzech bohaterów, co tylko pozwala na dokładne poznanie ich. Bardzo dobra lektura na deszczowe i burzowe wieczory. Choć spodziewałam się czegoś innego - nie zawiodłam się. To, jakie emocje zafundowała mi autorka, to jedno wielkie WOW! Musicie po nią sięgnąć. Ja z pewnością sięgnę po pierwszą książkę Magdy - "Idealną"!

Moja ocena: 8/10

------------------------------------------------------------------------------------ 

 
Za możliwość przeczytania i egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Znak!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz