niedziela, 26 czerwca 2016

33. "Przekroczyć granice" - Katie McGarry

"Przekroczyć granice"

Echo Emerson wraca po długiej nieobecności do szkoły. Uczniowie zaczynają szeptać. Dziewczyna nawet w wysokie temperatury nosi długie rękawy i zakrywa dłonie. Jak to ludzie, większość zaraz wymyśliła swoją wersję wydarzeń. Uważają ją za świruskę, która chciała ze sobą skończyć. Co najgorsze, nastolatka nie może zaprzeczyć, ponieważ nie pamięta, co wydarzyło się tamtego felernego wieczoru i dlaczego na swoim ciele ma wiele blizn. Z lubianej i wesołej dziewczyny stała się outsiderką, która od wielu dni nie ma spokojnie przespanej nocy.
 

"Szkoła wlewa w ucznia wiedzę, ale raczej ignoruje stan ducha."

 Na terapii i szkolnego psychologa, pani Collins, dziewczyna poznaje Noaha Hutchinsa. Szkolny łotr, który nie szczędzi sobie drwiących odzywek. Nawet wobec dziewczyn. Początkowa wrogość powoli zmienia się w nić porozumienia, która z czasem nabiera intymnych i uczuciowych cech, a los coraz częściej łączy ich drogi. Czy nastolatkom uda się położyć kres przeszłości i zacząć wszystko od nowa, żyć teraźniejszością?

"Możesz żyć tak, aby sprawiać przyjemność innym, albo tak, żeby sprawiać przyjemność sobie."

Na początku nie mogłam wkręcić się w fabułę. Czytałam z przymusu, by nie odstawić jej na bok. Spodziewałam się kolejnego dennego New Adult, w którym pojawiają się słodkie idiotki i faceci, którzy myślą, że są bogami, a później łączą się ze sobą i pieprzą się co drugą stronę.
Jednak autorka nie postawiła krzyżyka nad swoją twórczością. Prawie 500 stron świetnej opowieści, od której nie da się oderwać. Pisana na zmianę jest z perspektywy Echo i Noaha. Ich traumatyczne przeżycia kształtują ich osobowość i słabości, a zarazem determinują do działania. A w połączeniu, są cudowną mieszanką wybuchową.
"Przekroczyć granice" to pierwsza książka z serii NA, która mi się naprawdę spodobała. Uwielbiam i polecam!

Moja ocena:

tytuł oryginału: "Pushing the Limits"
wydawnictwo: Muza
data wydania: 2016
ISBN: 9788328702509
liczba stron: 496
------------------------------------------------------------------------------------ 

 
Za możliwość przeczytania i egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Muza!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz