poniedziałek, 4 lipca 2016

36. Albert Jack - "Z Galileusza też się śmiali"

"Z Galileusza też się śmiali"

Zapewne każdy z nas choć raz w życiu jadł sandwicze, płatki śniadaniowe, pił Coca-Colę. Każdy z nas używa długopisów, widział, jak kasjerki szukają kodu kreskowego na opakowaniach i na pewno każdy wie, co nie jest niczym zaskakującym, że kobiety noszą biustonosze! Ale czy ktokolwiek z Was, zastanawiał się, kto to wszystko wynalazł i w jaki sposób wpadł na pomysł, by coś takiego pojawiło się w naszym życiu?
 
"Nigdy się nie poddawajcie, nigdy się nie poddawajcie, nigdy, nigdy i jeszcze raz nigdy. W niczym, czy to wielkie, czy małe, ważne, czy błahe. Nigdy się nie poddawajcie."
Winston Churchill 
 
Książka "Z Galileusza też się śmiali" podzielona jest na dziewięć rozdziałów z różnych dziedzin życia, zaczynając od "Nauki i techniki" (np. kuchenka mikrofalowa), przez "Produkty żywnościowe" (np. pizza Margherita), "Popkulturę" (np. pisarze, których dzieła wiele razy odrzucano) do "Wynalazków nazwanych imieniem swych twórców" (np. Jacuzzi).
Świetna lektura dla kogoś, kto lubi poznawać świat i historię rzeczy, które go otaczają. Pisana w lekkim języku, nie jakoś zbytnio naukowym. Pomiędzy życiorysami i etapami powstawania nowych wynalazków, zostały wplecione komentarze sceptyków. Za to jest jedna gwiazdka mniej: kiedy jest mowa o jedzeniu, nagle są wrzucone zdania o samochodach, co sprawia lekki bałagan w głowie. Niemniej jednak bardzo polecam tę książkę.
Moja ocena:

tytuł oryginału: "They laughed at Galileo"
wydawnictwo: Muza
data wydania: 2016
ISBN: 9788377588666
liczba stron: 352

------------------------------------------------------------------------------------ 

 
Za możliwość przeczytania i egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Muza!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz